ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΟΡΤΑΣΜΟΥ ΕΘΝΙΚΗΣ ΓΙΟΡΤΗΣ 28ης ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 1940

Αγαπητοί  γονείς  και  κηδεμόνες.

Σας ενημερώνουμε ότι, την Παρασκευή 27-10-2023  θα πραγματοποιηθεί η σχολική γιορτή  για την Εθνική Επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940 και είναι ανοιχτή για τους γονείς. Οι μαθητές θα  προσέλθουν το πρωί κανονικά  και θα αποχωρήσουν στις 09:45 π.μ μετά το τέλος της γιορτής.

Την ίδια μέρα η σημαία με τους παραστάτες συνοδεία εκπαιδευτικού θα μεταβούν στο Ηρώο της πόλης(Σπαθί) για την κατάθεση στεφάνων και μετά το πέρας οι μαθητές θα γυρίσουν στα σπίτια τους.

Το Ολοήμερο Τμήμα δε θα λειτουργήσει.

Το Σάββατο 28-10-2023 οι μαθητές της Σημαίας θα βρίσκονται έξω από το Ναό του Ευαγγελισμού το αργότερο μέχρι τις 10:10π.μ. για να παραστούν στην Δοξολογία  και μετά το τέλος της θα πάνε δίπλα στο χώρο της παρέλασης, συνοδεία εκπαιδευτικού .

Οι δε μαθητές που συγκροτούν το τμήμα της παρέλασης θα πρέπει να βρίσκονται στο χώρο του σχολείου το αργότερο στις 11:15 π.μ., όπου με τη συνοδεία δύο εκπαιδευτικών θα κατευθυνθούν στο χώρο της παρέλασης, που σύμφωνα με το πρόγραμμα θα ξεκινήσει στις 12 το μεσημέρι.

Εκ του Συλλόγου Διδασκόντων