Πρόγραμμα «Ταξιδεύοντας στην Ελλάδα και την Κύπρο»

Σήμερα ξεκίνησε ένα υπέροχο ταξίδι για τους μαθητές της Στ τάξης, ένα ταξίδι στην Ελλάδα και στην Κύπρο.  Στο πλαίσιο της συμμετοχής των 18 μαθητών της Στ τάξης στο δίκτυο Σχολείων «Ταξιδεύοντας στην Ελλάδα και την Κύπρο» πραγματοποιήθηκε σήμερα 18/12/2023 διαδικτυακή συνάντηση με τους συμμαθητές τους από το 41ο ΔΣ Θεσσαλονίκης όπου συμμετείχαν 55 μαθητές της Δ΄και Στ΄τάξης και τους συμμαθητές τους από το ΔΣ Αταλάντης παρουσία των δασκάλων τους. Οι μαθητές αφού γνωρίστηκαν και μοιράστηκαν τις σχολικές τους εμπειρίες, αντάλλαξαν ευχές και τραγούδησαν τα κάλαντα. Η πρώτη αποστολή των μαθητών ήταν η αποστολή ευχετήριων καρτών για τα Χριστούγεννα. Με το νέο έτος οι  μαθητές καλούνται να φέρουν εις πέρας τη δεύτερη αποστολή – να παρουσιάσουν τον τόπο τους με τον πιο ελκυστικό και ευφάνταστο τρόπο. Η παρουσίαση θα γίνει διαδικτυακά.