ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΟΡΤΑΣΜΟ ΤΗΣ 28ης ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 1940

Αγαπητοί  γονείς  και  κηδεμόνες.

Κάθε χρόνο τέτοια μέρα γιορτάζουμε το Βροντερό » ΟΧΙ » όλων των Ελλήνων κατά του φασισμού και  του  ναζισμού.

Η βαθιά γνώση της ιστορίας της χώρα μας είναι υποχρέωση όλων μας γι αυτό κι εμείς σαν σχολείο έχουμε ετοιμάσει μια μικρή γιορτούλα, για να τιμήσουμε τους χιλιάδες ήρωες, και να κρατήσουμε ζωντανά τα ανυπέρβλητα ιδεώδη και αξίες των προγόνων μας.

Σας προσκαλούμε και σας ενημερώνουμε ότι, την Παρασκευή 26-10-2018  θα πραγματοποιηθεί η σχολική γιορτή  για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940. Οι μαθητές θα  προσέλθουν το πρωί κανονικά  και θα αποχωρήσουν στις 10:ΟΟ π.μ μετά το τέλος της γιορτής.

Το Ολοήμερο Τμήμα δε θα λειτουργήσει.

Την Κυριακή  28-10-2018 , οι μαθητές που συγκροτούν το τμήμα παρέλασης του σχολείου  θα πρέπει να βρίσκονται στο χώρο σχολείου στις  11.00 π.μ.

Εκ του Συλλόγου Διδασκόντων