ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΣΤΟ ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ

Την Τρίτη 9 Οκτωβρίου 2018 οι μαθητές όλων των τάξεων του σχολείου μας με τις δασκάλες τους και τον διευθυντή του σχολείου πραγματοποίησαν εκπαιδευτικό περίπατο στο Πανθρακικό στάδιο Κομοτηνής. Οι μαθητές της ΣΤ΄τάξης «υιοθέτησαν» τους μαθητές της Α΄τάξης. Πιο συγκεκριμένα, κάθε μαθητής και μαθήτρια της ΣΤ΄πήρε από το χέρι έναν μαθητή/τρια της Α΄ τάξης, με μεγάλη χαρά και ενθουσιασμό. Κατά τη διάρκεια του περίπατου και στο Πανθρακικό στάδιο παρατηρήσαμε τα φθινοπωρινά φύλλα που έπεφταν από τα δέντρα, καθώς και τα χρώματα του φθινοπώρου. Επίσης, τα παιδιά συμμετείχαν σε ομαδικά παιχνίδια με μπάλες. Κατά τη διάρκεια της επιστροφής στο σχολείο οι μαθητές τραγουδούσαν και ειδικότερα οι μαθητές της Α΄τάξης  συζητούσαν με τους μαθητές της ΣΤ΄τάξης για την πρώτη τους εκδρομή.