Η ΤΣΑΝΤΑ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΘΕ 1ο ΚΑΙ 3ο ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΤΟΥ ΜΗΝΑ

Έπειτα από εγκύκλιο του ΥΠΠΕΘ με ημερομηνία 27-08-2017 όπου προτρέπει τους Συλλόγους Διδασκόντων να εφαρμόσουν την συγκεκριμένη δράση για τουλάχιστον δυο Σαββατοκύριακα τον μήνα με σκοπό να συμβάλει στην ποιοτική αναβάθμιση των μαθητών-τριων με το σχολείο, εντάσσοντας οργανικά τη διαδικασία της εμπέδωσης των γνώσεων μέσα στο ίδιο το σχολικό περιβάλλον και στο σεβασμό στις ανάγκες της παιδικής ηλικίας , γνώμονα την πολύπλευρη ανάπτυξη των παιδιών της σχολικής ηλικίας και με σκοπό να υποστηρίξει ουσιαστικά τον μειωμένο χρόνο δημιουργικής επαφής και επικοινωνίας γονέων – παιδιών ,ο Σύλλογος Διδασκόντων του σχολείου μας αποφάσισε να μένει η τσάντα στο σχολείο το 1ο και το 3ο Σαββατοκύριακο του μήνα.

Εκ του Συλλόγου Διδασκόντων