ΠΟΓΡΑΜΜΑ ΕΟΡΤΑΣΜΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΩΝ ΤΗΣ ΘΡΑΚΗΣ 2019

Αγαπητοί  γονείς  και  κηδεμόνες.

Σας ενημερώνουμε ότι, την Δευτέρα  13-05-2019 θα πραγματοποιηθεί η σχολική γιορτή  για την επέτειο των «Ελευθερίων της Θράκης» του 1920. Οι μαθητές θα  προσέλθουν το πρωί κανονικά, η γιορτή θα ξεκινήσει στις 08:45 π.μ. και είναι ανοιχτή για τους γονείς. Οι μαθητές    θα αποχωρήσουν στις 10:00 π.μ μετά το τέλος της γιορτής.

Το Ολοήμερο Τμήμα δε θα λειτουργήσει.

Η σημαία με τους παραστάτες συνοδεία εκπαιδευτικού θα μεταβούν στο Ηρώων για να παραβρεθούν στην κατάθεση στεφάνων που θα γίνει την ίδια μέρα στις 11:10 π.μ.

Την Τρίτη 14-05-2019 η σημαία με τους παραστάτες θα πρέπει να βρίσκεται στον Ιερό Καθεδρικό Ναό Ευαγγελισμού της Θεοτόκου  στις 10:00 π.μ. για να παραστεί στην Δοξολογία.

Οι μαθητές που συγκροτούν το τμήμα παρέλασης του σχολείου  θα πρέπει να βρίσκονται στο χώρο του Σχολείου στις  11.10 π.μ.

Είναι υποχρέωση όλων μας να τιμήσουμε με τη συμμετοχή μας στην παρέλαση τα Ελευθέρια της Θράκης μας.

Εκ του Συλλόγου Διδασκόντων