Πιστοποιητικό Γλωσσομάθειας της Αγγλικής Γλώσσας

Τα μαθήματα προετοιμασίας για το Κρατικό Πιστοποιητικό Γλωσσομάθειας της Αγγλικής γλώσσας επιπέδου Α όσων μαθητών της ΣΤ΄τάξης το επιθυμούν έχουν ξεκινήσει.Το σχολείο μας για όγδοη συνεχόμενη χρονιά προετοιμάζει μαθητές της ΣΤ΄τάξης για τη συμμετοχή τους στις εξετάσεις του Κρατικού Πιστοποιητικού Γλωσσομάθειας της Αγγλικής γλώσσας επιπέδου Α .

Η πιστόποιηση στα επίπεδα Α1 Α2 στοχεύει κύριως στον έλεγχο η τη διάγνωση της πρόοδου που οι ενδιαφερόμενοι πέτυχαν κατά τη διάρκεια της ξεννόγλωσης εκπαίδευσης τους,εντός η εκτός θεσμοθετημένου εκπαιδευτικού συστήματος.Επιλέον έχουν την ευκαιρία να ζήσουν την εμπειρία των εξετάσεων πιστοποήσης γλωσσομάθειας μέσα στα πλαίσια της ηλικίας τους και των δυνατοτήτων τους.